банер (3)
банер (1)
банер (2)

производ

Развој и производство на производи за заштита на животната средина

повеќе >>

за нас

За описот на фабриката

компанија

што правиме

Taizhou Rimzer Rubber & Plastic Co., Ltd. е дел од Rimzer Group, специјализирана за бизнис за пакување шишиња.Нашите производи се поделени во четири поделби: облоги за заптивки, ПЕТ преформи, фитинзи за барабан и алуминиумски лименки.

Ние го контролираме квалитетот на производот преку стандардизирано производство, но снабдуваме приспособени производи.Може да добиете еднократно решение за пакување шишиња од Taizhou Rimzer.Нашите решенија започнуваат со слушање на вашите потреби, истражување на трендовите на пазарот, примена на техничка експертиза и постојано надградување.

повеќе >>
научи повеќе

Нашите билтени, најновите информации за нашите производи, новости и специјални понуди.

Кликнете за прирачник
 • Искусни

  Искусни

  Искусен тим за истражување и развој и маркетинг

 • Квалитет

  Квалитет

  Стандардизирано производство за контрола на квалитетот на производот

 • Добра услуга

  Добра услуга

  Совршен систем за услуги по продажбата

апликација

Развој и производство на производи за заштита на животната средина

 • апликација01
 • апликација02
 • примена03
 • примена04

Вести

Развој и производство на производи за заштита на животната средина

вести01

Зошто се отстрануваат пломбите од алуминиумска фолија и како да се реши овој проблем

Дихтунгот од алуминиумска фолија е генерално составен од материјали за пакување како што се алуминиумска фолија и пластика, и е еден од вообичаените материјали за пакување храна.За време на запечатувањето ...

Заптивка од алуминиумска фолија - Заптивка чувар на капачето од шишето

Во секојдневниот живот често користиме разни пластични шишиња за складирање на храна, пијалоци итн. За да се обезбеди запечатување на овие шишиња и да се спречи расипување на храната и пијалоците, дихтунзите од алуминиумска фолија h...
повеќе >>

Заптивка од алуминиумска фолија: совршена комбинација на зелена и практична

Со подобрувањето на животниот стандард на луѓето, се зголемува и вниманието на безбедноста на храната и заштитата на животната средина.На оваа позадина, дихтунзите од алуминиумска фолија постепено се намалуваат ...
повеќе >>